Knižní tvorba

Mušketýrská vyznání

Mušketýrská vyznání

Evžen Josef Petr a Alexandra Hejlová


Sbírka básní převážně romantických vyznání čtyř mušketýrů, přátel na věky, kteří žili pro lásku ke své zemi, milovali zpěv, víno a ženy, ctili právo a spravedlnost a pro ně kord vždy vytasili a svůj štít nikdy špínou neposkvrnili a kardinálským slibům za stříbrný peníz duši ani srdce nezaprodali… Přitažlivý vzhled knihy je umocněn ilustracemi a obálkou z dílny světově uznávané malířky Alexandry Hejlové.

K dostání u všech knihkupců, nebo na níže uvedené adrese nakladatelství Pragoline.


Květy lásky a hořkosti

Květy lásky a hořkosti


Evžen Josef Petr a Alexandra Hejlová


Sbírka básní, překrásně ilustrovaná malířkou Alexandrou Hejlovou je vydávána krátce po vydání sbírky „Mušketýrská vyznání“a je pokračováním převážně romantických básní spolu s alegorickými črty na život kolem nás, v souznění s vírou, že lidskost a láska nikdy nezůstanou pouhým slovním dovětkem.

K dostání u všech knihkupců, nebo na níže uvedené adrese nakladatelství Pragoline.


Život krásný barvy má|

Život krásný barvy má

Kniha je výsledkem spolupráce básníka a textaře Jindřicha Krause a výtvarnice Alexandry Hejlové.
Sbírka veršů, převážně textů písní napsal autor v průběhu svého života.
Verše voní nádechem country stylu, jehož je autor příznivcem. Ve své knize vám předkládá svá vyznání o životě, lásce, dobru i zklamání.
Kniha je doplněna barevnými reprodukcemi originálů obrazů, které na témata svěžích textů autora vytvořila malířka, která vystavuje své obrazy po celém světě a je pravděpodobné, že originály vzniklé k této sbírce, poputují do Hollywoodu a do Říma.
Součástí knihy je katalog z díla Alexandry Hejlové.

Vázaná plnobarevná luxusní kniha s přebalem, je k dostání u všech knihkupců, nebo na kontaktní adrese nakladatelství.

_____________________________

FAKULTA STRACHU

Psychologický thriller z akademického prostředí reflektující problematiku sexuálního obtěžování na vysokých školách. Kniha si klade složité etické otázky týkající se zejména moci a jejího zneužívání. Příběh je volně inspirován kauzami sexuálního obtěžování vysokoškolských studentek, které proběhly v nedávné době médii a otřásly veřejností. Fakulta strachu se snaží čtenářům přiblížit motivaci pachatelů i situaci obětí a poskytnout hlubší vhled do dané problematiky, kdy nic není černobílé, ani tak, jak se může na první pohled zdát.
Zkoušky, které stály příliš mnoho…

Autor: Cate Contessa

Obálku navrhla a zpracovala Sandra Klaudie Krausová

Ilustrace: Alexandra Hejlová

Vydáno v Nakladatelství Pragoline – Jindřich Kraus