Malířka Alexandra Hejlová (25. 7. 1970), studovala výtvarnictví, keramiku u akademických výtvarníků a sochařů, manželů Hudečkových, byla žačkou akademické malířky Jozefíny Garaiové.
Na začátku dráhy profesionální výtvarnice, malovala obrazy Staré Prahy,které její kariéru v zahraničí odstartovaly.
Radost i utrpení je možné v umění zúročit jenom tehdy, když jsou do hloubky zažité. Ti, co Sandru znají, vědí, jak všechno prožívá naplno. Maluje něžné obrazy romantických vztahů mezi mužem a ženou.
Na jedné z mnoha vernisáží se objevil také galerista z Piccasso Gallery z Washingtonu D.C., kterému se obrazy zalíbily a chtěl je mít ve své galerii.
Sandra používá většinou akrylové barvy.V současné době pracuje hlavně na figurální malbě lehce erotické, dále na dekorativních motivech, např. květiny, tygři, koně ... Maluje také krajinky, západy slunce, hudební témata. Ač není klasický portrétista, v poslední době vytvořila na zakázku pro známé osobnosti portréty. Rozšířila tvorbu o techniku pastelů a malovaného hedvábí. Vystavuje se známými zahraničními umělci. Newyorský kritik si vybral a publikoval v americkém časopise jeden její obraz a napsal o ní, že je impresionista.
V roce 1992 pořádala módní show v Karlových Varech, kterou natočila a dokument o ní promítala americká televize - 8. kanál. Stačí už jen dodat, že její obrazy mají ve svých soukromých sbírkách lidé nejen u nás, ale také v Německu, USA, Kanadě, Slovensku, Itálii. Sandra chystá vernisáž obrazů v Německu, připravuje výstavu v Itálii, díky paní Marii Parové, herečce z Felliniho filmů, bude výstava nainstalována v divadle v Římě. Vyznamenáním pro Sandru bylo, když se v roce 2000 přišli na její výstavu podívat manželé Hudečkovi, kteří ji jako "malou holčičku" učili malovat a řekli ji, že je z ní přesně to, co z ní chtěli mít.
Od roku 2004 se stala také úspěšnou ilustrátorkou. V roce 2006 vydává své obrazy, společně s texty a verši nakladatele, textaře, básníka, zpěváka, scénáristy a režiséra Jindřicha Krause, v knize "Život krásný barvy má". Tato kniha, spolu s nabídkou její tvorby, poputuje do Hollywoodu a do Říma.
Od té doby ilustrovala další knihy, nejznámější je "Kniha o líbání" která obsahuje dvanáct černobílých ilustrací a barevnou obálku.
Svoji uměleckou činnost rozšířila o výrobu ručně malovaných originálních skleněných šperků a módních doplňků.
Získané zkušenosti a zručnosti předává dětem, které pod jejím vedením navštěvují její Dětské kulturní centrum "Hodná teta" v Praze 7, kde již děti od dvou let až do předškolního věku mohou získávat výtvarné a umělecké vzdělání.